Pre zdravie na cestách - 5 najdôležitejších produktov

Pre zdravie na cestách - 5 najdôležitejších produktov

Výživové doplnky na obdobie dovolenky

Teploty stúpajú a naša očakávaná letná dovolenka sa blíži. Leto, slnko, pláž a more! Zostavili sme pre vás 5 najdôležitejších doplnkov stravy, ktoré môžu byť dôležité aj pri cestovaní, a preto by vo Vašej cestovnej lekárničke nemali chýbať.

Vitamíny skupiny B

Akokoľvek je cestovanie krásne, nie je nezvyčajné, že je už vopred spojené so stresom a hektikou. Z tohto dôvodu by ste mali začať užívať produkty s vitamínom B 3-4 týždne pred cestou. Vitamíny skupiny B sú tiež ideálne na športové výlety.

OPC

Žiarivá pleť je žiadaná aj na dovolenke! OPC, tiež známy ako oligomérne proantokyanidíny, je jednou zo sekundárnych rastlinných látok. OPC sa extrahuje z hroznových jadierok a užíva sa vo forme kapsúl alebo prášku.

Antioxidanty

Najmä na dovolenke je pokožka vystavená UV žiareniu, jemnému prachu a iným vplyvom prostredia. Antioxidanty môžu v týchto situáciách pomôcť. Najznámejšie z nich sú vitamíny C a E, ako aj rastlinné pigmenty betakarotén a lykopén. Dôležité je začať prijímať živiny už niekoľko týždňov pred dovolenkou. Okrem toho by ste sa nemali zaobísť bez kvalitných produktov na opaľovanie!

Horčík

Horčík je skutočný univerzál. Je dôležitou živinou najmä na aktívnej dovolenke, kde veľa bicyklujete alebo chodíte na túry. Je nevyhnutný pre rovnováhu elektrolytov a môže tak pomôcť tráveniu. Okrem toho dokáže znížiť aj jet lag pri zmene časových pásiem.

Probiotiká

Pri cestovaní sa nám môže znova a znova stať, že nás naše trávenie sklame. Dlhé sedenie, lietanie, klimatické zmeny a prechod na inú stravu, to všetko spôsobuje črevám problémy. Laktobacily a bifidobaktérie preto treba užiť niekoľko týždňov pred cestou. Takto sa dá pripraviť gastrointestinálny trakt na zmenu.