Huba Reishi

Neexistuje žiadna iná liečivá huba, ktorá by mala toľko legiend ako Reishi. Tzv. „huba nesmrteľnosti“, ako ju nazývajú Číňania, je v ázijskej medicíne vysoko cenená už tisíce rokov.
Ako prášok alebo extrakt obsahuje obrovské množstvo bioaktívnych látok, ktorých pozitívne účinky na ľudské zdravie boli vedecky dokázané.

Reishi: 5 produktov

Váš výber

Všetky ceny vr. DPH

Súčasťou čínskej tradície

Keď hovoríme o tradičnej čínskej medicíne, väčšina z nás si najskôr predstaví akupunktúru. Ale rastliny a používanie liečivých húb majú dodnes pevné miesto v TČM. Reishi v tom hrá ústrednú úlohu - pripisuje sa podpore vitality a dlhovekosti po tisíce rokov. Už dávno predtým, ako ľudia vedeli o množstve minerálov, vitamínov a ďalších bioaktívnych látok, ktoré obsahuje, používali čínski lekári Reishi na celkové posilnenie imunitného systému a ako prírodného „prostriedku proti starnutiu“.

Ťažisko súčasného vedeckého záujmu sa presunulo predovšetkým na polysacharidy a antioxidanty, ktoré je možné v bizarnom vzhľade divých húb zistiť vo vysokých koncentráciách. Účinky poskytujú dobrý dôvod, prečo je huba bežným symbolom šťastia medzi Číňanmi a dokonca sa používa ako talizman.
Reishi, z ktorého získava spoločnosť vysokokvalitný prášok a extrakty, pochádza z prísne kontrolovaného pestovania a je starostlivo spracovaná.