Mikroživiny pre ženy

Mikroživiny pre ženy

Život je plný dobrodružstiev a výziev – či už je to Vaša prvá menštruácia, rastúce tehotenské bruško alebo výzvy v práci. Každá žena má svoje osobné tipy a triky, ako ich zvládnuť. Čo však majú všetky spoločné, je túžba zostať zdravá. Základom je vyvážená rovnováha mikroživín ako súčasť zdravej a vyváženej stravy. V každodennom živote sú železo, vitamíny skupiny B a zinok obzvlášť silnými partnermi každej ženy.

Železo pre energetický metabolizmus

Najmä v hektických dňoch, keď musíte prechádzať z jednej schôdzky na druhú, príde vhod podpora zo strany tohto stopového prvku. Železo je dôležité pre energetický metabolizmus a pomáha pôsobiť proti únave a vyčerpaniu. Mladé ženy by si mali dávať pozor najmä na jeho rovnováhu – menštruáciou totiž každý mesiac strácajú až 40 mg železa. Tento stopový prvok je tiež dôležitým spoločníkom vo veľmi špeciálnej fáze života: v tehotenstve a dojčení. Podporuje ženský organizmus pri krvotvorbe a delení buniek. Preto tehotné ženy obzvlášť profitujú z extra dávky železa.

B vitamíny pre pevné nervy

Pokiaľ ide o žonglovanie profesionálneho a súkromného života s pevnými nervami, na rad prichádzajú vitamíny B1, B2, B6 a B12. Pomáhajú totiž zabezpečiť, že stres nemôže uškodiť psychike a zaisťujú aj zdravý energetický metabolizmus. Ak sa prebudí túžba mať dieťa, kyselina listová (folát) je silným partnerom: vitamín B je dôležitý pre delenie buniek a vývoj placenty a mal by sa užívať ako doplnok, keď si žena želá otehotneiť.

Antikoncepčné tabletky - zlodeji vitamínov B: ak ženy užívajú antikonepciu formou klasických kombinovaných tabletiek, extra porcia vitamínov B je obzvlášť dôležitá. Pretože najmä estrogén, ktoré obsahujú, môže narušiť rovnováhu živín.

Zinok pre skvele vyzerajúci zovňajšok

Hektický každodenný život navodzuje nerovnováhu nielen vo vnútri tela, ale aj navonok rýchlo spozorujeme na organizme určité záťaže. Pokožka, vlasy či nechty sú ako zrkadlo, ktoré odráža naše vnútro. Aby nestratili nič zo svojho žiarivého vzhľadu, môže zinok hodnotne prispieť k udržaniu zdravej pokožky, vlasov a nechtov. Tento všestranný stopový prvok však dokáže oveľa viac: pomáha imunitnému systému a podieľa sa na acidobázickom metabolizme.

Mikroživiny pre menopauzu

Menopauza obráti život mnohých žien naruby. Okolo 45. roku života sa mení nielen ženský organizmus, ale aj individuálna potreba niektorých mikroživín. Horčík s vitamínmi B1, B2 a B6 tvoria silný tím pre zdravú psychiku a zaisťujú, že toto premenlivé obdobie zvládnete s pokojom. Vitamín B6 je dobrý nielen na nervy, ale pomáha aj regulovať hormonálnu aktivitu. Izoflavóny, chmeľ a lignany sú tiež často súčasťou receptúr, ktoré sú špeciálne prispôsobené potrebám žien v menopauze.

Tipy na produkty od Pure Encapsulations® pre silné ženy

Pure Encapsulations® vyrába vysokokvalitné výživové doplnky už približne 30 rokov a je ideálnym spoločníkom pre ženy, ktoré nerobia kompromisy na svojom zdraví:

Komplex železa poskytuje extra dávku energie.

Pokožka-vlasy-nechty dodáva živiny pre krásu zvnútra.

B-komplex poskytuje potrebné látky pre energiu a pevné nervy.

Cranberry D-Mannose je ideálny pre ženy.

Pre tehotné ženy a nastávajúce mamičky kombinuje dôležité mikroživiny pre matku a dieťa.

Meno Formel podporuje pohodu počas menopauzy.